Pieśni Wielkiej Puszczy

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka zapraszają do udziału w cyklu zajęć warsztatowych poświęconych praktyce tradycyjnego śpiewu i poznaniu kobiecego repertuaru pieśniarskiego z  Puszczy Solskiej i Roztocza Zachodniego.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Szokaluk z Lublina. Od ponad 20 lat zajmuje się badaniem, dokumentacją, popularyzacją i praktyką tradycji śpiewaczych, głównie Lubelszczyzny. Uczennica wybitnych wiejskich śpiewaczek, pedagożka śpiewu tradycyjnego.

Zajęcia przeznaczone są dla dziewczyn i kobiet powyżej 15 roku życia. Udział w warsztatach jest bezpłatny, wcześniejsze muzyczne doświadczenie nie jest konieczne. Cykl obejmuje 6 spotkań na przestrzeni maja, czerwca i września.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Bartoszewskiego 10. Kolejne zaplanowane są na 27 maja oraz 7 czerwca.

Zgłoszenia przyjmuje Kornelia Rudy w Młodzieżowym Domu Kultury pod nr 846868956 lub e-mail mdk@mdk.lbl.pl.