Pieśni Wielkiej Puszczy – warsztaty śpiewu tradycyjnego

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka zapraszają do udziału w kolejnym cyklu zajęć warsztatowych poświęconych praktyce tradycyjnego śpiewu i poznaniu kobiecego repertuaru pieśniarskiego z  Puszczy Solskiej i Roztocza Zachodniego.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Szokaluk z Lublina. Od ponad 20 lat zajmuje się badaniem, dokumentacją, popularyzacją i praktyką tradycji śpiewaczych, głównie Lubelszczyzny. Uczennica wybitnych wiejskich śpiewaczek, pedagożka śpiewu tradycyjnego.

Zajęcia przeznaczone są dla dziewczyn i kobiet powyżej 15 roku życia. Udział w warsztatach jest bezpłatny, wcześniejsze muzyczne doświadczenie nie jest konieczne. Cykl obejmuje 3 spotkania na przestrzeni września i października.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 września o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Bartoszewskiego 10. Kolejne zaplanowane są na 23 września i 7 października.

Zgłoszenia pod nr 846868956 lub e-mail mdk@mdk.lbl.pl.

Plakat wydarzenia Pieśni Wielkiej Puszczy

O Zajęciach wokalnych

Warsztaty są szansą do innego spojrzenia na tzw. „folklor”, często niezbyt dobrze się kojarzący. Dają możliwość nie tylko poznania muzycznego dziedzictwa – pieśni, jakie towarzyszyły życiu naszych prababek, ale też odkrycia przyjemności i siły wspólnego śpiewu.

W programie nauka pieśni lirycznych i obrzędowych na różne okazje, indywidualne i grupowe ćwiczenia głosowe i oddechowe, wprowadzenie do techniki śpiewu „naturalnego”, charakterystycznego dla dawnych mieszkańców wsi.