Piękno zorzy polarnej

Piękno zorzy polarnej

Kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej odnotowały dziewczęta z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Klaudia Andrychiewicz i jej pięć koleżanek zostało laureatkami VII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Niebo w Kolorze – Spotkanie w Zorzą Polarną” – Płock 2021.

Zorza polarna to zjawisko obserwowane w pobliżu biegunów magnetycznych naszej planety. Wyjątkowość i piękno tego fascynującego zjawiska stało się inspiracją do zorganizowania po raz kolejny konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem imprezy odbywającej się w Ramach Festiwalu Zorzy Polarnej jest Stowarzyszenie TRAKT z siedzibą w Płocku, zaś partnerem Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży w Płocku.

Wśród laureatów znalazły się wychowanki Tęczowej Malarni z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pracujące pod kierunkiem Anny Świcy. Dziesięcioletnia Klaudia Andrychiewicz otrzymała wyróżnienie w kategorii 9-10 lat. Do wystawy w tej grupie wiekowej komisja konkursowa zakwalifikowała prace Jessiki Sowy (lat 10), Hanny Kusiak (lat 9) i Pauliny Blachy (lat 10).

Jedenastoletnia Alicja Psiuk i jej rówieśnica Julia Łuszczak zdobyły kwalifikację do wystawy w kategorii 11-13 lat.

Gratulujemy i zachęcamy do podziwiania obrazów młodych artystek!

Anna M. Świca

 

Fotorelacja (6 zdjęć nagrodzonych prac)

WYRÓŻNIENIE Klaudia AndrychiewiczWYSTAWA Alicja PsiukWYSTAWA Hanna KusiakWYSTAWA Julia ŁuszczakWYSTAWA Hanna KusiakWYSTAWA Hanna Kusiak

Skip to content