Najciekawsza praca 2019 roku

W sobotę, 30 listopada 2019 r., rozstrzygnięty został konkurs na NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ 2019 ROKU odbywający się w ramach Jesieni Plastycznej. To wydarzenie artystyczne miało miejsce w Hrubieszowskim Domu Kultury. Reprezentująca Biłgoraj Anna Małgorzata Świca znalazła się w gronie laureatów.

Jesień Plastyczna organizowana przez Hrubieszowski Dom Kultury to impreza z długoletnią tradycją. Odbywające się po raz 41 doroczne spotkania, to okazja do aktywizacji środowisk twórczych, prezentacji dorobku artystycznego plastyków, dokonania przeglądu i oceny prac z zakresu malarstwa, rzeźby, tkaniny artystycznej. Do imprezy zgłoszono prace artystów z wielu miejscowości, m.in. Zabrza, Sosnowca, Warszawy, Zamościa, Łodzi, Starachowic, Lublina, jak również reprezentujących mniejsze miejscowości: Hrubieszów, Biłgoraj, Janów Lubelski, Tarnogród, Nieledew, Werbkowice czy Łęczna.

Komisja w składzie: Elżbieta Hałasa – artysta plastyk, Barbara Szeptuch – artysta plastyk, nauczyciel PLSP w Zamościu, Wioletta Czerniak i Barbara Smyl – reprezentujące organizatora całego przedsięwzięcia – przyznała Grand Prix Andrzejowi Marutowi z Hrubieszowa. To główny organizator plenerów artystycznych i przeglądu na NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ ROKU. Przyznano też nagrody Burmistrza Miasta Hrubieszów, Starosty Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Hrubieszów i Dyrektora HDK.

W tegorocznej edycji Jesieni Plastycznej, na ekspozycji zaprezentowanej w salach wystawowych Hrubieszowskiego Domu Kultury, znalazły się także trzy obrazy autorstwa Anny Małgorzaty Świcy. Po raz kolejny znalazła się ona w gronie laureatów konkursu. Anna Świca to plastyczka, malarka, autorka obrazów o tematyce pejzażowej i ukazujących piękno i różnorodność kwiatów. Zawodowo związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Biłgoraju, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne w pracowni Tęczowa Malarnia. Jej obraz zatytułowany „Widok na sad” zdobył wyróżnienie.

Fotorelacja z tego wydarzenia /15 zdjęć/