Nagrody Publiczności dla Hani Cybulskiej i Stasia Pindora

Cieszymy się z kolejnych sukcesów plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Tym razem 2 z 7 Nagród Publiczności przyznanych w XLIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” – odbywającym się w Toruniu – przypadły podopiecznym pani Anny Świcy.

Na Konkurs przysłanych zostało prawie 1100 prac, z czego około 250 prac zakwalifikowanych zostało na wystawę pokonkursową. Od 16 września do 30 grudnia 2022 r. prace prezentowane były salach wystawowych w Ratusza Staromiejskiego Muzeum Okręgowego w Toruniu. Podczas wystawy publiczność brała udział w plebiscycie, którego efektem są przyznane nagrody od zwiedzających.

lawowany rysunek tuszem autorstwa Stanisława Pindora, który zainspirowany obrazem Petera Bruegla narysował „Wieżę Babel”.
Nagroda Publiczności

„Widok na Bazylikę Św. Piotra” narysowała Hanna Cybulska.
Nagroda Publiczności
„Widok na Bazylikę Św. Piotra” narysowała Hanna Cybulska.

Wśród siedmiu nagrodzonych prac znalazły się dwa obrazy stworzone w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Pierwszy to lawowany rysunek tuszem autorstwa Stanisława Pindora, który zainspirowany obrazem Petera Bruegla narysował „Wieżę Babel”. Drugą pracę zatytułowaną „Widok na Bazylikę Św. Piotra” narysowała Hanna Cybulska. Także jej obraz powstał w technice czarnobiałej i jest to rysunek węglem i białą suchą pastelą.

Gratulujemy!