Nagrody od Aniołów

Dzień z życia Anioła” – to tytuł tegorocznej XI. edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego MÓJ ANIOŁ organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie. Podsumowanie konkursu odbyło się w środę, 14 grudnia 2022 r. Wychowankowie pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyli w tej bardzo prestiżowej imprezie 5 nagród, 3 wyróżnienia i aż 11 kwalifikacji do wystawy.

Jak co roku dzieci i młodzież z pracowni plastycznych MDK w Biłgoraju wzięła udział w XI. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Mój Anioł” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego. Bardzo popularny i wdzięczny, a jednocześnie skłaniający do refleksji temat wprowadza w świat nadprzyrodzonych istot mających do spełnienie różnorodne role.

Na konkurs nadesłano 1566 prac płaskich i przestrzennych z 188 placówek. Komisja konkursowa w składzie: Bartłomiej Sęczawa – przewodniczący, artysta rzeźbiarz, nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, Bronisława Żuk – artysta plastyk, Teresa Stasiak- artysta plastyk, nagrodziła i wyróżniła oraz zakwalifikowała do udziału w wystawie pokonkursowej prace w pięciu kategoriach wiekowych.

Wychowankowie Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju znaleźli się w gronie laureatów konkursu.

Spośród młodych artystów pracujących pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni TĘCZOWA MALARNIA w kategorii klas I – III nagroda przypadła ośmioletniej Zuzannie Krawczyk, wyróżnienie w tej kategorii zdobyła praca Gabrysi Kiełbasa (lat 8). W kategorii wiekowej klas IV – VI jury nagrodziło pracę Izabeli Borowiec (lat 12). Kolejna nagroda – tym razem w kategorii klas VII – VIII – przyznana została Stanisławowi Pindorowi (lat 13). W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodzono obraz autorstwa piętnastoletniej Antoniny Tutki, zaś wyróżniono oryginalne ujęcie tematu wykonane przez Martynę Kniaziowską (lat 18). Kolejni podopieczni Anny Świcy zostali uhonorowani udziałem w wystawie pokonkursowej. Są to: Aleksandra Gorczyca (lat 6), Julia Król (lat 7), Zofia Gura (lat 7), Maksymilian Kowal (lat 9), Iga Misztal (lat 10), Klara Wardach (lat 10), Marietta Skalska (lat 10), Izabela Pogorzelec (lat 14), Lena Kanty (lat 13) i Dominika Szubiak (lat 15).

Spośród wychowanków Renaty Sochy z pracowni STREFA KREATYWNOŚCI w kategorii klas I-III Emilia Machowska (lat 7) zdobyła nagrodę, Łucja Wróbel (lat 8) otrzymała wyróżnienie, a praca sześcioletniej Alicji Bielak została zakwalifikowana do wystawy.

To wyjątkowy sukces dzieci, młodzieży i ich nauczycielek. Gratulujemy!

TĘCZOWA MALARNIA – NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

NAGRODA Zuzia Krawczyk