NAGRODA DLA ANNY ŚWICY – 44 Jesień Plastyczna Hrubieszów 2022

18 listopada 2022 r., rozstrzygnięty został konkurs na NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ ROKU 2022 odbywający się w ramach Jesieni Plastycznej. To wydarzenie artystyczne miało miejsce w Hrubieszowskim Domu Kultury. Reprezentująca Biłgoraj Anna Małgorzata Świca znalazła się w gronie laureatów.

Anna Małgorzata Świca
„Lato w pełni”, akryl na płótnie, 50 x 70

44 Jesień Plastyczna Hrubieszów 2022 organizowana przez Hrubieszowski Dom Kultury to impreza dająca możliwość prezentacji swoich prac twórcom z całego kraju. To przegląd i jednocześnie konkurs na Najciekawszą Pracę Roku. To także podsumowanie i prezentacja prac powstałych podczas Pleneru Malarskiego, który odbył się w Hrubieszowie. Plener daje uczestniczącym w nim artystom możliwość pracy twórczej, integracji środowisk z różnych regionów naszego kraju, a także wymiany doświadczeń. Inauguracja Jesieni Plastycznej to okazja do dokonania podsumowania pleneru oraz wręczenia przyznanych nagród i wyróżnień prac zgłoszonym do corocznego konkursu na „Najciekawszą Pracę Roku”.

Nagroda wójta Gminy Hrubieszów

Na konkurs NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU 2022 wpłynęło 110 prac 31 autorów, m.in. z Hrubieszowa, Warszawy, Lublina, Zabrza, Rybnika, Ostrowa Wielkopolskiego, Chojnic, Biłgoraja oraz kilkunastu mniejszych miejscowości. Prace oceniała komisja artystyczna pod przewodnictwem Barbary Szeptuch – artysty plastyka, nauczycielki malarstwa i rysunku w PLSP w Zamościu.

Tegoroczna impreza zakończyła się sukcesem Anny Małgorzaty Świcy – biłgorajanki, malarki i zarazem nauczycielki z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, która znalazła się wśród ośmiu nagrodzonych artystów. Jej obraz zatytułowany „Lato w pełni” otrzymał nagrodę wójta Gminy Hrubieszów „za malarską swobodę i intymny osobliwy klimat kończącego się dnia”

Pani Anna na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia plastyczne w pracowni Tęczowa Malarnia. Jak widać nie tylko jej wychowankowie osiągają sukcesy, także ich nauczycielka może pochwalić się sukcesami artystycznymi.

Uroczyste podsumowanie imprezy odbyło się w piątek, 18 listopada 2022 r., a zgromadzeni artyści mogli odebrać nagrody, wyróżnienia i podziękowania za udział w konkursie i wystawie. Anna Świca odebrała swoją nagrodę z rąk pani Aleksandry Muzyczuk Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

Gratulujemy!