Międzynarodowy Sukces naszych wychowanków

SUKCES WYCHOWANKÓW TĘCZOWEJ MALARNI I CUDAWIANKI
W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „MOJA PRZYGODA W MUZEUM”

Miło jest nam poinformować o wynikach XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum” – Toruń 2022. W tegorocznej edycji imprezy zorganizowanej przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, czternastu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyło 16 kwalifikacji do wystawy. To wielki sukces w tak prestiżowej imprezie.

Jury obradujące pod przewodnictwem Aleksandry Mierzejewskiej – Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu – zwycięzców konkursu oraz uczestników, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Na Konkurs przysłanych zostało prawie 1100 prac. Poza
Polską udział w konkursie wzięli młodzi artyści z Argentyny, Hongkongu, Łotwy, Słowacji, Słowenii i Tajwanu. Prace plastyczne oceniano w pięciu kategoriach wiekowych: 5 – 6 lat, 7 -9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat i 16 – 18 lat, oraz kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jury przyznało 21 równorzędnych nagród dla uczniów oraz 20 nagród dla opiekunów plastycznych. Swoje nagrody przyznali także: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandra Mierzejewska oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu. Około 250 prac zakwalifikowanych zostało na wystawę pokonkursową, która zostanie zaprezentowana w Ratuszu Staromiejskim, w terminie 16.09.- 30.12.2022 r.

Podczas trwania wystawy zwiedzający będą mieli możliwość zagłosowania na najlepsze ich zdaniem dzieło. W ten sposób w każdej kategorii wiekowej wyłoniona zostanie dodatkowa nagroda publiczności.

Podopieczni Anny Świcy i Ireny Oręziak Kupczak podczas zajęć odbywających się w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia i w pracowni rękodzieła „Cudawianki” stworzyli kolekcję dzieł inspirowanych sztuką. Znani i wybitni malarze, rzeźbiarze, wspaniałe dzieła architektury, czy sztuka ludowa ukazane zostały w formie prac malarskich, rysunkowych oraz rzeźbiarskich. Młodzi twórcy w swoich realizacjach wykorzystali możliwości techniki rysunku węglem, kredką, tuszem, farbami akrylowymi, pastelami, akwarelami. Wykazali ogromną wrażliwość, konsekwencję i umiejętności łączenia technik, barw, swobodę kompozycji. Zapraszamy do podziwiania ich prac!

Przedstawiamy listę wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Pracownia plastyczna TĘCZOWA MALARNIA
Nauczyciel: Anna Świca

II GRUPA WIEKOWA (7-9 LAT)

Zuzanna Krawczyk, lat 7, Na ludowo

III GRUPA WIEKOWA (10-12 LAT)

Stanisław Pindor, lat 12, Kapela ludowa
Stanisław Pindor, lat 12, Wieża Babel
Natalia Pięta, lat 11, Portret Christiny – inspiracja Amadeo Modiglianim
Zuzanna Oleszczak, lat 11, Ule
Jessica Sowa, lat 10, Szopka krakowska
Julia Łuszczak, lat 12, Po łowicku

IV GRUPA WIEKOWA (13-15 LAT)

Olga Goch, lat 14, Rysunek wg Bruegla
Hanna Cybulska, lat 14, Widok na Bazylikę św. Piotra
Hanna Cybulska, lat 14, Widok na Tyniec
Julia Kuraś, lat 15, Przygoda w muzeum
Marika Winnicka, lat 14, Ślepiec – inspiracja Brueglem
Małgorzata Oleszczak, lat 13, Ludowe rzeźby

V GRUPA WIEKOWA (16-18 LAT)

Martyna Kniaziowska, lat 18, Dziewczyna gasząca świecę
Angelo Dziwura, lat 17, Inspiracja Brueglem

Pracownia Rękodzieła CUDAWIANKI
Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

GRUPA WIEKOWA (13-15 LAT)
Izabela Pogorzelec, l. 14, Leżąca głowa

Wszystkim naszym wychowankom gratulujemy!

Prace konkursowe