Międzynarodowy Sukces w Japonii!

Wspaniałym sukcesem zakończył się udział wychowanków naszej placówki w 51. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym w Japonii przez firmę PENTEL. Aż sześcioro wychowanków pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, prowadzonej przez Annę Świcę, zostało laureatami tej prestiżowej imprezy o światowym zasięgu.

Po wielu miesiącach oczekiwań, w połowie maja br. zostały ogłoszone wyniki międzynarodowego konkursu plastycznego organizowanego przez firmę PENTEL. Rewelacyjnie spisały się dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pracujący pod kierunkiem Anny Świcy.

MEDAL ZŁOTY zdobyła Julia Furmanek, (9 lat) za pracę pod tytułem „Lepienie bałwanów” oraz Szymon Pogorzelec (5 lat) za obrazek „Mój dom”.

MEDAL SREBRNY przypadł pracy wykonanej przez Natalię Kluchę (12 lat). Jej praca została zatytułowana „Na wsi”.

MEDAL BRĄZOWY otrzymały trzy osoby: Kamila Czop (6 lat) za pracę „Autoportret”, Zofia Majcher (13 lat) – „Dziewczynka z ptakiem” oraz Diana Kozakiewicz (6 lat), która namalowała „Spacer z pieskiem”.

Na 51. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PENTEL, odbywający się w Japonii z całego świata nadesłano 11 051 prac. Wśród nich 1791 z Polski! Jury wyróżniło 130 prac polskich dzieci. Ich autorami są dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Sponsorami i Organizatorami Konkursu są: Pentel Co., Ltd. oraz Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej.

Temat prac konkursowych jest dowolny! Dzięki nieskrępowanej sztucznymi ograniczeniami i podziałami kreatywności, za pomocą plastycznych środków wyrazu – kredkami, pastelami, farbami – młodzi artyści kreują swój własny, wspaniały świat. Każdy uczestnik konkursu może przesłać tylko jedną pracę.

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PENTEL wyróżnione dzieci otrzymują prestiżowe medale i certyfikaty, które stanowią dowód uznania i motywują do dalszej pracy twórczej! Najwyższe wyróżnienie przyznawane jedynie dziesięciu autorom najlepszych prac z całego świata, to Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii. Kolejne wyróżnienia to nagrody: Supreme Gold, Gold, Silver, Bronze oraz Pentel.

Życzymy, aby ten sukces dał naszym laureatom motywację do rozwoju talentów i tworzenia nowej historii sztuki dziecięcej.