MIĘDZYNARODOWE SUKCESY DZIECI Z MDK – „TĘCZOWY KALENDARZ” I „PRZYRODA W KOLORACH”

Koniec grudnia 2020 roku przyniósł rozstrzygnięcia dwóch konkursów plastycznych o międzynarodowym zasięgu. W obu sukcesy odnieśli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczący w zajęciach plastycznych prowadzonych pod kierunkiem Anny Świcy.

W XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” wyróżnienia przez kwalifikację do wystawy zdobyli: Julia Kuraś (lat 14), Stanisław Pindor (lat 11), Paulina Blacha (lat 9), Julia Wasąg (lat 12), Zofia Majcher (lat 13) i Magdalena Adamek (lat 13). Wszyscy są wychowankami pracowni Tęczowa Malarnia. Większość laureatów może poszczycić się licznymi sukcesami artystycznymi.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” jest imprezą, w której corocznie bierze udział wielu młodych artystów z różnych regionów świata. Na tegoroczną – osiemnastą edycję, pomimo panującej pandemii – wpłynęło 1625 prac z 215 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi, Hong Kongu (Chiny), Australii, Wielkiej Brytanii i USA.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach.

Relację z podsumowania tego wydarzenia można obejrzeć na stronie:

Julia Kuraś (lat 14)

Paulina Blacha (lat 9)

Magdalena Adamek (lat 13)

Julia Wasąg (lat 12)

Stanisław Pindor (lat 11)

Zofia Majcher (lat 13)

Drugim konkursem, w którym odnieśli sukcesy podopieczni Anny Świcy jest X Międzynarodowy Konkursy Plastyczny – PRZYRODA W KOLORACH zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5.

Na konkurs nadesłano 1433 prace z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy. W tegorocznej edycji przeważały prace malarskie i rysunkowe, znaczną część stanowiły również fotografie oraz formy przestrzenne. Komisja konkursowa pracująca pod przewodnictwem Piotra Lutyńskiego – artysty malarza, rzeźbiarza, autora akcji, instalacji, obiektów i rysunków – przyznała I, II, III miejsca, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy w kategoriach technik wykonania oraz wiekowych – od 3 do 21 lat.

W kategorii malarstwa i rysunku, w grupie wiekowej 7-9 lat, III miejsce zdobyła praca Izabeli Borowiec (lat 9), natomiast wyróżnienie w kategorii 13-16 lat otrzymała Zuzanna Błaszkiewicz (lat 13). To wielkie osiągnięcie dziewcząt i powód do dumy dla rodziców i nauczycielki.

III miejsce, Izabela Borowiec, lat 9

Wyróżnienie, Zuzanna Błaszkiewicz, lat 13

Wystawa nagrodzonych prac X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – PRZYRODA W KOLORACH 2020, prezentowana jest w internetowej galerii od dnia 2 do 15 stycznia 2021 r. oraz w przestrzeni Galerii KONTUR mieszczącej się w MDK przy ulicy Grunwaldzkiej 5. Organizatorzy złożyli podziękowania wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom artystycznym za wspaniałe prace przepełnione optymistycznymi emocjami i troską o naszą planetę.

Wystawę nagrodzonych prac można obejrzeć na stronie organizatora: LINK “Zobacz wystawę”.