“Łaciate, skrzydlate, kudłate…” – wystawa dziecięcych prac malarskich w MDK

W czwartek, 15 kwietnia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy dziecięcych prac malarskich. To wystawa prac najmłodszych wychowanków pracowni, którą prowadzi Anna Świca. Na wystawie możemy obejrzeć prace 28 dzieci z trzech grup Tęczowej Malarni.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor MDK Iwona Pawlos, a o samej pracy nad prezentowanymi obrazkami opowiedziała Anna Świca – nauczycielka plastyki pracująca na co dzień z grupami. Otwarcie odbyło się w bardzo wąskim gronie dzieci reprezentujących najmłodszych artystów.

Ta tematyczna ekspozycja, prezentowana w galerii „Pierwsze Piętro”, stanowi niewielki fragment działań pracowni. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazki o tematyce poświęconej zwierzętom. Tytuł ekspozycji „ŁACIATE, SKRZYDLATE, KUDŁATE…” nawiązuje bezpośrednio do słów piosenki, która witała dzieci oglądające wiele lat temu program telewizyjny. Taki mały zwierzyniec.

Świat dziecięcej wyobraźni i kreowania świata jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Temat zwierząt to jeden z najbardziej ulubionych motywów prac plastycznych. Dzieci malowały podczas zajęć swoje ulubione kotki i pieski. Zobaczyć możemy między innymi przepiękne interpretacje ptaków – kur, kogutów, pawi oraz te które zobaczyć możemy w naturze – w parkach czy lesie – żabkę, zajączki, konie, a także groźne tygrysy i rysie. Obrazki ukazują też świat barwnych motyli.

Otwarcie wystawy to wielkie święto pracowni i dzieci, które uczęszczają na zajęcia do MDK. Ich cotygodniowa praca, spotkanie w gronie utalentowanych rówieśników przynosi wspaniałe efekty w postaci zwycięstw w licznych konkursach plastycznych. O sukcesach wszyscy informowani są na bieżąco na stronie placówki oraz w lokalnych mediach.

Tylko w marcu i kwietniu br. wychowankowie Tęczowej Malarni zostali nagrodzeni, bądź wyróżnieni aż w siedmiu konkursach plastycznych. Były to: XX. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig” w Lublinie, Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ja i moja aktywność fizyczna” – Zamość 2021 w Zamościu, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” w Łapach, XII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Rok polski w tradycji i obyczajach” w Warszawie, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „MUZYKĄ MALOWANE – MUZYCZNE IMPRESJE W SZTUCE” w Mysłowicach, XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” – LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO we Wrocławiu, VIII. Konkurs Plastyczno-Recytatorski „Wiosenne spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą” w Krasnobrodzie.

Serdeczne podziękowania należą się dzieciom i ich rodzicom, którzy pomimo licznych utrudnień przyprowadzają swoje pociech na zajęcia. Młodym artystom składam podziękowania przede wszystkim za wielkie zaangażowanie w pracę twórczą, która służy ich rozwojowi, budowaniu własnej wartości i rozwijaniu pasji i talentów.

Wszystkich zachęcamy do obejrzenia wystawy on-line na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-01 Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-02Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-03Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-04Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-05Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-06Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-07Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-08Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-09Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-10Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-11Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-12Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-13Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-14Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-15Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-16Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-17Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-18Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-19Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-20Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-21Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-22Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-23Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-24Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-25Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-26Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-27Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-28Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-29Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-30Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-31Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-32Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-33Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-34Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-35Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-36Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-37Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-38Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-39Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-40Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-41Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-42Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-43Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-44Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-45Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-46Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-47Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-48Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-49Łaciate, skrzydlate, kudłate - wystawa online - foto-50