Konkurs “Przyroda w kolorach”

Na tegoroczną edycję VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w kolorach” – „W świecie psowatych”, nadesłano 1423 prace. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej.

Jury, któremu przewodniczył artysta malarz, rzeźbiarz, autor instalacji, obiektów i rysunków Piotr Lutyński, oceniło pracę w kategoriach wiekowych z podziałem na techniki wykonania i przyznało I, II, III miejsca, wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy. Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się w sobotę 26 maja 2018r. o godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

Laureatkami konkursu zostały wychowanki naszego MDK pracujące na co dzień pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak w grupie plastycznej „Fantazja”.

Miejsca: Klaudia Kulik 13 lat

Kwalifikacje do wystawy: Julia Marzec 12 lat

Kwalifikacje do wystawy: Kornelia Ciosmak 13 lat

Laureatkom konkursu składamy gratulacje!

IO-K