Kolekcja Sztuki Dziecka 2021

Miło nam poinformować, że troje wychowanków pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymało certyfikaty włączenia prac artystycznych do Kolekcji Sztuki Dziecka 2021, która tworzona jest przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Kolekcja Sztuki Dziecka, tworzona w Pałacu Młodzieży w Katowicach od 2006 roku, została pomyślana jako unikalny zbiór prac plastycznych i form przestrzennych wykonanych przez dzieci w wieku 3 – 13 lat. Prace zasługujące na miano „Sztuki Dziecka” wybrane zostały w tegorocznej edycji Kolekcji z dwóch ważnych wystaw: Dorocznej Wystawy Twórczości Plastycznej uczestników pracowni Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz z wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Paleta Wyobraźni 2021”. Honorowym udokumentowaniem zakwalifikowania pracy do Kolekcji są specjalne certyfikaty.

Tym razem w kolekcji znalazły się także prace stworzone przez dzieci z pracowni Plastycznej Tęczowa Malarnia, którą prowadzi Anna Świca.

Członkowie Rady Artystycznej w składzie: prof. Roman Kalarus – artysta plastyk, Aleksandra Klimas – artysta plastyk i Justyna Stefańczyk – artysta plastyk, przyznali uzdolnionym wychowankom MDK w Biłgoraju – Adamowi Szubiakowi, Michalinie Cudak i Orianie Makowskiej – certyfikaty włączajcie ich prace artystyczne do Kolekcji Sztuki Dziecka Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Katalog prac można obejrzeć na stronie: pm.katowice.pl – Kolekcja Sztuki Dziecka

Gratulujemy!

Adam SzubiakKolekcja Sztuki Dziecka Michalina CudakOriana MakowskaKolekcja Sztuki Dziecka Adam Szubiak Michalina Cudak Kolekcja Sztuki Dziecka Oriana Makowska