Kolejny Sukces SPONTANU

W poniedziałkowy wieczór, 18 czerwca, na Wirydarzu Centrum Kultury w Lubinie odbyło się uroczyste podsumowanie 40. edycji Sceny Młodych – konkursowego przeglądu zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu Lublina i województwa lubelskiego.

Spotkanie rozpoczął koncert Matyldy Damięckiej i Łukasza Witt-Michałowskiego z zespołem. Na scenie zaprezentowali się też laureaci konkursu “Wyśpiewać Poezję”.

Następnie miało miejsce uroczyste odczytanie protokołów z posiedzeń komisji poszczególnych konkursów: Mody Teatr, Wyśpiewać Poezję oraz Kajet – konkurs literacki.

Wśród laureatów konkursu teatralnego znalazło się dwoje aktorów z grupy Spontan z naszej placówki. Gabriela Odrzywolska oraz Szymon Czajka, podopieczni pani Joanny Łukaszczyk odebrali indywidualne wyróżnienia aktorskie za swoje kreacje w spektaklu “Przypadek”. Pani Joanna otrzymała także okolicznościowy dyplom i statuetkę za “wieloletnią pracę na rzecz promowania amatorskiego ruchu artystycznego”.