Kasia Sudoł nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

W sobotę, 11 czerwca 2022 roku, odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Pies najwierniejszym przyjacielem człowieka”. Jedną z głównych nagród zdobyła Katarzyna Sudoł z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

nagrodzona praca w konkursie plastycznym - Katarzyna SudołNagrodaKatarzyna Sudoł (lat 15)

Na konkurs, zorganizowany przez Fundację Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie, nadesłano 3151 prac z Polski, Litwy, Ukrainy i Słowacji. Komisja przyznała równorzędne nagrody i wyróżnienia.

Komisja oceniająca nadesłane prace podkreśliła wysokie walory artystyczne prac, twórczą swobodę w podejściu do tematu, jak również zastosowanie różnorodnych technik. Wyrazy szczególnego uznania jury konkursowe przekazało nauczycielom, pod których kierunkiem autorzy wykonali nagrodzone prace oraz wyraziło uznanie wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Jedną z trzech nagród przyznanych w kategorii 14-16 lat otrzymała piętnastoletnia Katarzyna Sudoł. Kasia uczestniczy w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę w pracowni Tęczowa Malarnia. Za swoje osiągnięcia artystyczne młoda plastyczka została wytypowana do przyznawanych corocznie w ramach Dnia Olimpijczyka Nagród Starosty Biłgorajskiego za rok szkolny 2021/2022.

Gratulujemy!