Jubileusz 30-lecia KTT IMPULS

Jubileusz 30-lecia KTT IMPULS

W piątkowy wieczór, 27 maja, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury świętowaliśmy Jubileusz 30 lat istnienia Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS.

Był to wieczór pełen wspomnień, wzruszeń, radości oraz zachwytu nad pięknem tańca; wieczór, który wspólnie celebrowali tancerze z panią Urszulą Demuchą na czele, ich rodzice, bliscy, znajomi, nauczyciele, byli wychowankowie, sympatycy, przyjaciele i choreografowie, współpracujący z KTT Impuls oraz przedstawiciele lokalnych władz w osobach: pan Andrzej Szarlip – Starosta Biłgorajski, pan Andrzej Łagożny – Członek Zarządu Powiatu, pan Jarosław Bondyra – zastępca Burmistrza Miasta Biłgoraj.

Koncert jubileuszowy rozpoczął film, pokazujący archiwalne zdjęcia i nagrania tancerzy z licznych występów, turniejów tańca, konkursów oraz wyjazdów krajowych i zagranicznych. Następnie Jubilaci zaprezentowali, zgromadzonej licznie widowni, przepiękny koncert, w którym wystąpili wszyscy obecni tancerze Impulsu, od najmłodszej grupy w wieku przedszkolnym, po licealistów i studentów.

Koncert poprowadziła była wychowanka klubu, Laura Karpik. W trakcie jego trwania odbyła się także projekcja filmu, w którym byli tancerze Impulsu opowiadali o swoich przeżyciach i wspomnieniach z okresu, kiedy występowali „ w barwach” klubu.


Klub Tańca Towarzyskiego “Impuls” świętował jubileusz 30 – lecia 💃🕺👏 Było duuuużo tańca i pięknych wspomnień! /Biłgorajska Telewizja Kablowa/

Po tanecznych prezentacjach nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych statuetek dla każdego tancerza Impulsu. Był to niezwykle uroczysty i radosny moment. Pani Urszula Demucha wyraziła także podziękowania osobom, które na przestrzeni wielu lat wspierały klub swoją wiedzą, umiejętnościami i angażowały się w działania Impulsu.

Byli to: Pan Jerzy Oleszczyński, prezes Polskiego Towarzystwa Tanecznego Oddział w Lublinie, Pani Ewa Wojciechewicz, choreograf Lubartowskiego Ośrodka Kultury, Pani Beata Kurys, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół KTT Impuls, Pani Maria Grasza, była wychowanka, choreograf, Pan Grzegorz Demucha, były wychowanek, choreograf. Pani Ula podziękowała również wychowankom, którzy mocno zaangażowali się w przygotowania jubileuszu, włożyli w to dużo serca, pracy i wspierali nauczycielkę swoją wiedzą i umiejętnościami.

Przyszedł też czas, że obecni goście wyrażali na scenie swoje uznanie dla wieloletniej pracy Pani Urszuli Demuchy, zachwyt nad tanecznym dziełem i dokonaniami scenicznymi młodych tancerzy. Głos zabrali przedstawiciele władz, rodziców, nauczycieli MDK, a także pani Anna Iskra, wieloletnia dyrektor MDK.

Niezwykle wzruszającym momentem było, kiedy na scenę wszedł Piotr Mazurek, wychowanek, który w parze z Agnieszką Lianą zapoczątkował starty par KTT Impuls w turniejach tanecznych, a miało to miejsce 23 maja 1992 roku. Pani Ula otrzymała również piękne podziękowania od obecnych wychowanków klubu.

30 lat KTT IMPULS - Archiwum Kroniki Impulsu 30 lat KTT IMPULS - fot 156

Na koniec uroczystości pani Urszula, pełnym wzruszenia głosem, podziękowała wszystkim za obecność, za wieloletnie wparcie, pracownikom MDK za pomoc w przygotowaniach jubileuszu i wyraziła nadzieję, że IMPULS z taką mocą i piękną energią jeszcze przez wiele lat będzie zachwycał tanecznym kunsztem i pasją.

Fotorelacje

  1. 30 LAT PRACY KTT IMPULS – bilgorajski.pl
  2. 30 lat przeszli tanecznym krokiem (FOTO) – bilgoraj.com.pl
  3. Biłgorajski „Impuls” ma już 30 lat! – gazetabilgoraj.pl
  4. 30 lat KTT Impuls – bilgorajska.pl
  5. Biłgoraj. 30-lecie Impulsu – radiozamosc.pl

Skip to content