JESIENNY SUKCES

W piątek, 5 listopada br., w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie 43 Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego – Hrubieszów 2021 i konkursu na Najciekawszą Pracę Roku w Ramach Jesieni Plastycznej 2021. W tegorocznej edycji wyróżniona została praca malarska Anny Małgorzaty Świcy.

Jesień Plastyczna to coroczna konfrontacja prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej. Impreza organizowana przez Hrubieszowski Dom Kultury umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk. Jest prezentacją różnych form i technik plastycznych. Każda praca ubiega się o miano ,,NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU”.

Do konkursu zgłoszono 112 prac 27 autorów. Jedną z wyróżnionych prac został tryptyk pt. „Malwy” – „Osty” – „Maki” autorstwa Anny Małgorzaty Świcy – nauczycielki plastyki, prowadzącej pracownię Tęczowa Malarnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Jury w składzie: przewodniczący – Elżbieta Hałasa – artysta plastyk, Barbara Szeptuch – artysta plastyk, Mateusz Skowron – HDK wyróżniło jej obrazy „za sielskość, swobodę, wrażliwość i subtelność”.

Anna Świca od wielu lat uczestniczy w plenerach malarskich w całej Polsce. Jej prace były prezentowane i są znane w lokalnym środowisku. Za swoją twórczość otrzymała wyróżnienia i nagrody, także za pracę z dziećmi i młodzieżą, która pod jej kierunkiem rozwija swoje pasje i talenty.

Wyróżniona praca „Malwy” – „Osty” – „Maki”
Autorka na tle swoich obrazów