“Jesienne drzewo” wystawa dziecięcych prac malarskich

Od 2 października br. dzieci z Tęczowej Malarni prezentują swoje prace malarskie na wystawie, którą możemy zobaczyć w galerii „Drugie Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Nauczycielem prowadzącym i sprawującym opiekę artystyczną nad twórcami prezentowanych obrazów jest Anna Świca.

Na wystawie możemy zobaczyć kilkanaście prac malarskich ukazujących artystyczna wizję jesiennego drzewa. Twórcami tych przepięknych obrazów są dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Wszyscy pracują w grupach plastycznych pracowni Tęczowa Malarnia. Oto autorzy obrazów: Anna Kostecka, Lilianna Majewska, Jagoda Leńczuk, Marcelina Knap, Julia Furmanek, Adam Szubiak, Julia Krawczyk, Zuzanna Machoń, Hanna Adamek, Magdalena Legieć, Alicja Flor, Staś Pindor, Klaudia Andrychiewicz, Paulina Blacha, Karol Mituła, Dominik Grabias, Lilianna Obszyńska, Julia Bożyk, Alicja Psiuk, Klaudia Czerniak, Aleksandra Przysiężniuk.

Pięć obrazów namalowanych przez dzieci z najmłodszej grupy Tęczowej Malarni, tworzy dekorację auli MDK, upiększając uroczystości i koncerty w naszej placówce. Są to prace stworzone przez: Juliankę Sołtys, Kamilkę Czop, Diankę Kozakiewicz, Gabrysię Radawiec, Oriankę Makowską, Antosię Kryń, Zuzię Krawczyk, Alana Makowskiego, Ignacego Lemieszek-Bury, Fabiana Urbanika i Szymona Pogorzelca.

Obrazy są dużego formatu i były tworzone w grupach, dwu czasami trzyosobowych. Tylko dwójka dzieci zdecydowała na pracę indywidualną.

Podziwiać możemy inwencję młodych twórców, wspaniały dobór kolorów, różnorodność form. Dodatkowo dzieci wprowadziły elementy wycinane w formie spadających liści i siedzących na gałęziach ptaków, które stanowią integralną część prac, i bez których nie mogą się obyć prawdziwe drzewa.

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową i do galerii on-line!

Fotorelacja (25 zdjęć)