III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci  „Paleta wyobraźni” 2022

Miło nam poinformować, że w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Paleta Wyobraźni” 2022, którego organizatorem jest Pałac Młodzieży im. A. Kamińskiego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży, uczestnicy zajęć plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyli dwa wyróżnienia i dwie kwalifikacje do wystawy.

W środę, 26 października 2022 r., w Galerii Akwarela funkcjonującej w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Paleta Wyobraźni” 2022. Nad imprezą Patronat Honorowy sprawuje Rektor ASP w Katowicach. Na konkurs nadesłano 1535 prac ze 147 placówek oświatowych oraz 9 prac indywidualnych.

Komisja konkursowa obradująca pod przewodnictwem dr. Szymona Prandziocha – artysty plastyka, ASP Katowice – dokonała przeglądu i oceny 1535 prac ze 147 placówek oświatowych. Jury przyznało 10 nagród, 23 wyróżnienia i 65 wyróżnień honorowych (w postaci kwalifikacji do wystawy).

Spośród prac przesłanych do Katowic z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju wyróżnienie zdobyły prace autorstwa dwójki młodych artystów z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Są to Laura Szabat (lat 7) i jej rówieśnik Carlos Hawryluk. Wyróżnienie honorowe – kwalifikacja do wystawy – przypadło w udziale dziewięcioletniej Gabrieli Radawiec. Podopieczna Renaty SochyJulia Bożek (lat 9) – z pracowni Strefa Kreatywności także otrzymała wyróżnienie honorowe.

Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom w wieku od 4 do 13 lat zaprezentowania ich niepowtarzalnego świata wyobraźni, inspirowanie do twórczych działań w dziedzinie sztuk plastycznych, rozwijanie ich wyobraźni, pomysłowości i abstrakcyjnego myślenia. Dzięki udziałowi w konkursie o zasięgu ogólnopolskim dzieci z naszej placówki mogą zaprezentować swoją twórczą aktywność. To jeden z elementów promocji oraz konfrontacja dokonań młodych twórców.

Wszystkim dzieciom gratulujemy tego wspaniałego sukcesu!

WYRÓŻNIENIE - Laura SzabatWYRÓŻNIENIE - Carlos HawylukWyróżnienie Honorowe (Kwalifikacja do wystawy) Gabriela Radawiec, lat 9Wyróżnienie Honorowe (Kwalifikacja do wystawy) Julia Bożek, lat 9