Fantastyczny sukces dziewcząt z Tęczowej Malarni w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Pejzaże”

Pejzaże namalowane przez podopieczne Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia zostały bardzo wysoko ocenione w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pejzaże”. Trzy z nich zdobyły pierwsze miejsca, kolejnym trzem przyznano miejsca drugie.

Młodzieżowy Domu Kultury w Bartoszycach po raz piaty zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zatytułowany „PEJZAŻE”. Komisja w składzie: Hubert Ramotowski – przewodniczący, Jolanta Lamka, Anna Malinowska i Ewa Kozieł dokonała oceny 483 prac, które napłynęły z całej Polski. Wśród najwyżej ocenionych laureatów znalazło się aż 6 dziewcząt z pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Komisja konkursowa oceniała prace w 4 kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii 10 – 11 lat I miejsce zdobyła praca namalowana przez dziesięcioletnią Annę Kostecką. Kolejne I miejsce zdobyła Magdalena Adamek (13 lat), której praca oceniana była w kolejnej kategorii wiekowej 12-13 lat. Drugie miejsca w tej samej kategorii zdobyły: Magdalena Komosa (lat 13) i Izabela Pogorzelec (lat 12). Także w kategorii 14-15 laty I miejsce otrzymała za swoje dzieło Ada Zych (lat 15. II miejsce w kategorii powyżej 15 lat przyznano Magdalenie Szabat (lat 18). Dziewczęta wykorzystały techniki malarstwa akrylowego oraz pasteli suchej i olejnej. W urokliwy sposób zinterpretowały przyrodę i elementy architektury. Na szczególną uwagę zasługuje praca Ani Kosteckiej, która przedstawiła widok na pałac w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Iza Pogorzelec namalowała zimowy krajobraz, skąpany w świetle promieni słonecznych, przebijających między konarami drzew. Ada Zych wykorzystała bardzo wąska gamę barwną do stworzenia klimatycznego widoku na las, a Magda Adamek ukazała widok odbijających się w wodzie drzew. Podobną w klimacie pracę, ale z wykorzystaniem konturowej, wijącej się linii, oddzielającej mocno skontrastowane kolory, stworzyła Magda Szabat. Magda Komosa ukazała w swojej pracy motyw budynku, którego fantastyczne formy dopełniają bezlistne drzewa.

Wszystkie laureatki pracują pod kierunkiem Anny Świcy.

Gratulujemy tego wyjątkowego sukcesu!