„Czas w szarości” Rawicz 2020 – sukcesy plastyczne wychowanków

W dniu 03.06.2020r. odbyły się obrady jury 15 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Czas w szarości” Rawicz 2020 przy udziale miast partnerskich Rawicz – Attedorn (Niemcy) – Głębokie (Białoruś).

Jury w składzie:
Przewodniczący – dr hab. prof. nadz. Jacek Jarczewski – kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu,
Członkowie:
 Sylwia Erbert – Hoja – artysta plastyk, pracownik MBWA w Lesznie,
 Piotr Cienki – plastyk, pracownik MBWA w Lesznie,
 Tomasz Bzdęga – artysta plastyk, instruktor Domu Kultury w Rawiczu,
 Barbara Szumna – artysta plastyk, instruktor Domu Kultury w Rawiczu,
 Sylwia Henkulak – Matysiak – artysta plastyk, pracownik Szkoły Podstawowej w Sierakowie.

Na konkurs wpłynęło 2544 prace z terenu całej Polski oraz miast partnerskich Gminy Rawicz. Nadesłane prace wykonano w różnorodnych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Zgodnie z regulaminem, jury rozpatrywało je w czterech kategoriach wiekowych, równocześnie jury podkreśliło niezwykle wysoki poziom artystyczny prac plastycznych. Wśród laureatów konkursu znaleźli się także wychowankowie z naszej placówki.

Wyróżnienia Honorowe przez kwalifikację prac do wystawy otrzymali wychowankowie grupy „3 D”, pracujący pod kierunkiem pani Ireny Oręziak – Kupczak:

Faustyna Kaczor 17 lat
Aleksandra Okoń 17 lat
Julia Sławkowska 16 lat
Krzysztof Jankowski 18 lat

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !

Irena O-K

Fotorelacja w tego wydarzenia: