Ala Flor nagrodzona!

Alicja Flor z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyła drugie miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko moich marzeń”. Konkurs zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli. Podsumowanie imprezy odbyło się 4 lutego br.

„…Najpiękniejsze jest to, czego nie ma,
na co czekasz i tęsknisz od lat,
bo najpiękniejsze są w życiu marzenia,
bajkowy, kolorowy świat…”

Takie słowa przyświecają konkursowi plastycznemu zatytułowanemu „Pudełko moich marzeń”. Jego celem jest rozwijanie wyobraźni twórczej i inspirowanie zainteresowań dzieci i młodzieży, a także prezentacja dorobku artystycznego szkół i placówek, wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów.

Do konkursu zgłoszono 237 prac z całej Polski. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Nasza laureatka ma dziesięć lat i uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia. Jej nauczycielką i przewodnikiem po świecie sztuki jest Anna Świca. Ala za swoją pracę, wykonaną pastelami suchymi, zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat. Nagrodzony obrazek przedstawia dwa sympatyczne pieski na zielonej usianej kwiatami łące.

Dla Ali to kolejne lury zdobyte za pracę w tym roku szkolnym. Jej praca zatytułowana „Szopka Krakowska” otrzymała kwalifikację do wystawy w 40. Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” odbywających się w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Wcześniej zdobyła między innymi Nagrodę w XXVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2018 zatytułowanym „FOLKLOR”. Także w X. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z pędzlem przez świat” – „ETNO-PORTRETY” Oblicza ludzkich kultur – zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, została nagrodzona. Mała artystka może się także poszczycić Nagrodą Starosty Biłgorajskiego otrzymaną w roku szkolnym 2016/2017 w Dniu Olimpijczyka.

Gratulujemy Alicji, życząc wielu dalszych sukcesów !

Fotorelacja /1 zdjęcie/