Aktywni fizycznie – Nagrodzenie Plastycznie

Pięcioro dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Ja i moja aktywność fizyczna”. Imprezę zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Celem imprezy było inspirowanie do poszukiwań twórczych, promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, rozwijanie świadomości prozdrowotnej, integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ja i moja aktywność fizyczna” – Zamość 2021, wpłynęło 674 prac z 82 placówek z całego województwa. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, przy wsparciu Mrs. Sporty – Klub Sportowy Fitness dla Kobiet w Zamościu. Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku 3-12 lat. Ich zadaniem było stworzyć prace przedstawiające siebie samego lub z rodziną podczas aktywności fizycznej np.: ukazywali różne dyscypliny sportu, ruch na świeżym powietrzu czy aktywne spędzanie czasu jak np. siłownia, basen, jazda na rowerze.

I Nagroda – Szymon Pogorzelec, lat 5

4 marca 2021 r. komisja w składzie: Marta Węgrzyn – Bąk – Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu – przewodnicząca jury, Dorota Smoląg – przedstawiciel Mrs. Sporty – Klubu Sportowego Fitness dla Kobiet, Tomasz Bełech – artysta rzeźbiarz, nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu – przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach. Wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego oceniani byli w kategorii IV. W tej kategorii przyznano trzy nagrody i cztery wyróżnienia.

Dzieci z grup plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, pracujące pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni Tęczowa Malarnia, zdobyły jedne z głównych laurów konkursu.

I Nagrodę otrzymała praca wykonana przez Szymona Pogorzeleca. Szymon ma 5 lat i dopiero zaczyna swoja przygodę ze sztuką. Jego praca przedstawia chłopca kopiącego piłkę. Mały sportowiec jest głównym bohaterem pracy, ale w tle mały artysta, oprócz ulicy, drzew i samochodu, umieścił symbol narodowy – maszt z białoczerwoną flagą.

Wyróżnienia za swoje obrazki zdobyły dwie sześciolatki – Kamilka Czop i Orianka Makowska. Z kolei dziesięcioletnia Ania Kostecka i dziewięcioletnia Lilianka Obszyńska mogą cieszyć się z zakwalifikowania ich prac do wystawy pokonkursowej.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy!

Kamila Czop, lat 6

Oriana Makowska, lat 6